VİZYONUMUZ

TAM Anaokulu; ülkemiz ve tüm dünya için bir çocuğa dokunarak domino etkisi yaratmayı hedefleyen, çocukların bugününü kaçırmadan geleceğe hazırlanmasında pusula olmayı ve her çocuğun kendi potansiyelini çıkarmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir eğitim vizyonu benimsemektedir.

 MİSYONUMUZ

TAM Anaokulu; değişimi çocuklardan başlatmak için var oluyor! Kendi yaşam süreçlerini planlayan – gerçekleştiren ve değerlendiren, ana dilinde başarılı – yabancı dilde etkin, iletişim becerileri yüksek, doğa dostu ve farkındalığı gelişmiş, problemlere karşı akıl yürütebilen, karşılaştığı risklerle başa çıkabilen, çağın gereksinimlerine uyum sağlayıp, dünya vatandaşı olabilen mutlu çocuklar yetiştirmek için yola çıkmıştır.

İLKELERİMİZ

  • “SÜRDÜRÜLEBİLİR” bir dünya hedefiyle kendi benliklerine, farklılıklara, doğaya ve doğada yaşayan her canlıya “SAYGI” ve “SEVGİ” ile yaklaşmak TAM Anaokulları’nın birincil ilkesidir.
  • ‘Saygı ve Sevgi’ ilkesinin ışığında; çocuklara bilgiyi direkt aktarmak yerine, “SABIR”la bilgiye nasıl ulaşacakları konusunda rehberlik etmek ve kendi emekleri̇yle bilgiye ulaşmalarının heyecanını yaşamalarına katkıda bulunmak, temel ilkelerindendir.
  • Her çocuğun kendine özgü bir büyüme ritmi vardır. TAM Anaokulları, eğitim anlayışını bireysel farklılıklar üzerine yapılandırır ve öğrenme yaşantıları çocukların kendi “SÜREÇ” diliminde gerçekleşir.
Türk Alman Merkezi Okulları