Neden Biz?

NEDEN TAM OKULLARI?

Bizim öğrencimiz olarak yaşama başlayacak çocuklar, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki eğitimlerinin sonuna ulaştığında Avrupa – dünya ve yaşadığı bu coğrafya içinde gelişmiş olacaklardır. Mesleki ve kültürel yaşamları bu atmosferde şekillenecektir. Onlar Avrupalı, Dünyalı ve kendi ülkelerinin değerlerini içselleştirmiş birer gelişkin insan olacaktır.

NASIL?

Parolamız, şimdi artık yerel düşünebilen, küresel davranabilen nesiller zamanıdır, bunun gereğini yerine getiriyoruz! Modelimizin ve metodolojimizin temeli budur !

Bu hedef içerisinde;

  • Öğrencimiz TAM OKULLARI’nı anaokul, ilköğretim ve lise seviyesinde bitirdiğinde Anadili etkin, Almanca ve İngilizce dillerinde yetkin bir birey olacaktır. Bu onu kültürlerarası algılaması olan, uluslararası düzeyde düşünüp bakabilen kişi yapacaktır. Bir ayağımız ülkemizde, bir ayağımız Almanya’da bir ayağımız İngiltere’dedir! Üstelik öğrencimiz okullarımızda sadece bu dillerde ileri düzeyde gelişmiş olmakla kalmayacak, dilediği diğer bir dilin eğitimini de kendi ilgisi ve motivasyonu doğrultusunda almaya uygun şekilde uluslararası kurumsal ilişkileri yapılandırılmış bir eğitim ortamı bulacaktır.
  • Zorunlu eğitim programımız en iyi haliyle uygulanırken, bu program dünya ve Avrupa eğitim programları ile işlevsel biçimde kaynaştırılacak; okullarımızın eğitim programı Yerel – Avrupa ve küresel düzeyde işleyecektir: Hedef Türkiye, Abitur (Almanya) ve IB (İngiltere/Dünya) olmak üzere 3 ülkenin diplomasıdır!…
  • Öğrencilerimizin gelişkin kimlik ve ileri birikim kazanabilmesi için onların gerçek anlamda uluslararası eğitim ve yaşantı süreçleri içerisinde bulunmaları sağlanacak; bunun için, öğrencimizin buradaki eğitimleri sırasında en az bir veya iki dönem o an bulundukları seviyenin bir üst düzeyinde yurt dışı eğitim almaları sağlanacaktır.
  • Dünyanın belirli noktalarında (Berlin, Londra) bulunan merkezlerimize öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile dönemsel eğitim turları düzenleyerek, Ankara’da verdiğimiz eğitim uluslararası zeminlere taşınacaktır.

AB Projeleri Uygulamamız: Ailelerimizin, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin çeşitli Avrupa Birliği Projeleri içerisinde yer almaları organize edilerek Uluslararası Yaz Kampları ve kurumsal organik ilişkiler ağımız aracılığıyla eğitim sürecimiz içerisinde daha ileri gelişim kazanmaları ve birikim elde etmeleri sağlanacaktır.

  • STEAM (Science/Technology/Engineering/Art/Mathematics

    MINT-K (Mathematik/Informatik/Naturwissenschaft/Technik-Kunst)

Uygulama Atölyelerimiz:

STEAM / MINT eğitim programı fen, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik konularının bütünleşmesinden oluşmaktadır. Resimli çocuk kitapları, çocukların soyut kavramları somutlaştırarak, kavramları anlamalarına ve yeni anlamlar oluşturmalarına olanak tanımaktadır. Bu nedenle, okul öncesi eğitimde, çocukların bilişsel, dil, toplumsal, duygusal ve sanatsal gelişimlerini destekleyen resimli çocuk kitapları, fen, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik (STEAM / MINT-K) etkinlikleriyle yapılandırılarak kullanılır. TAM Okulları’nda, anaokulu seviyesindeki eğitimden başlayarak bu içeriğe hizmet edecek şekilde yapılanan atölyeler ve ileri sınıflardaki uygulama ortamları en önem verdiğimiz konuların başında gelir.

  • Tam Okulları Aile-Çocuk Merkezi: Çocuğun çok boyutlu gelişimi sorumluluğunun; okul ve aile

sistemleri arasında paylaşılmasını sağlamak üzere Tam Okulları Aile-Çocuk Merkezi yapılandırılmıştır. Aile-Çocuk Merkezi’mizin temel yaklaşımı, sağlıklı çocuk yetiştirmede, ekolojik-sistemik (çevresi-içinde- çocuk) ve güçlendirmeci (aile güçleri) uygulama modeli esas alınmıştır. Merkezimiz, öncelikle anaokulu aşamasından başlayarak öğrencinin ileri eğitim aşamalarında da eğitimimizin sağlıklı yürütülmesinde profesyonel bir girdi sağlayacak şekilde işletilecektir.